Знайти якісну ванну для повноцінного релаксу сьогодні складно! Раніше її вибір обмежувався кількома варіантами. У продажі були тільки чавунні, сталеві та акрилові моделі. Тепер їх асортимент поповнився новими позиціями – конгломерат, мінеральне лиття, кріон та кварил. Через хороші технічні характеристики якраз кварилові ванни зараз мають великий попит серед споживачів.
Кварилові ванни – це моделі з якісного, міцного композитного матеріалу на основі кварцу, акрилу та полімерних екодобавок. Спочатку кварил застосовувався лише для реставрації сантехніки з більш популярного матеріалу – акрилу, проте згодом німецька компанія Villeroy & Boch гідно оцінила його властивості та почала використовувати для повноцінного виробництва ванн та піддонів. Інші виробники з часом теж підхопили цю тенденцію.
Основа структури матеріалу – дрібні частинки жорсткого і стійкого до пошкоджень кварцу. Вони укладаються в еластичну акрилову оболонку, а всі щілини, що залишилися заповнюються добавками. Після заливання всіх компонентів у спеціальну форму та повного застигання, конструкція не потребує армування і одразу готова до лакування, а це значно спрощує процес виробництва.
Сантехніка з кварилу не лише поєднала найкращі якості акрилових конструкцій, але й значно модернізувалася. У чому основні переваги та особливості виробів з кварилу:
Недоліки кварилові ванни теж мають, проте їх значно менше, ніж переваг. Основний мінус – відносно висока ціна. Вироби з кварилу вартують менше, ніж з натурального каменю, але вони значно дорожчі за акрилові, металеві і чавунні аналоги.
Ціна кварилових ванн в інтернет-магазині «Керама Маркет» – від 22 398 грн. Висока вартість зумовлена тим, що технологія їх виробництва відносно нова, і не всі виробники поки застосовують її. Крім того, виготовленням подібних моделей найчастіше займаються лише німецькі компанії, наприклад, Villeroy&Boch. Сантехніка з Німеччини завжди дорога, але має відмінну якість та прослужить від 30 років – ваша інвестиція в чудовий інтер’єр ванної надовго!
Другий недолік – малий асортимент супутніх товарів. Поки що кварил вважається не популярним матеріалом для виробництва сантехніки, тому з нього виготовляють лише ванни та піддони для душових кабін. Через це при покупці додаткових елементів санвузла (умивальник, унітаз, біде, рушникосушка тощо) можуть виникнути проблеми з підбором сантехніки одного кольору.
Третій – кварил погано переносить надто високу температуру, тому не наливайте у ванну дуже гарячу воду, щоб поверхня не деформувалася. Як бачимо, вищевказані мінуси незначні, а от переваг у моделей з цього матеріалу – безліч. Саме тому кварилові ванни villeroy&boch сьогодні й мають пальму першості на сучасному ринку сантехніки.
По-перше, ця модель не потребує спеціального каркаса при установці, бо сама конструкція досить жорстка. Використовуйте опору лише для декорації. Наприклад, каркас можна обшити плиткою під колір кімнати або встановити на нього маленькі дерев’яні, пластикові чи інші двері та зберігати там побутову хімію й інші аксесуари.
У більшості виробів з цього матеріалу є ніжки, які дозволяють регулювати висоту, надають конструкції чітке горизонтальне положення.
Специфіка кварилових моделей у відсутності зливного отвору та переливу. Виробники дають покупцям можливість підлаштувати конструкцію під свій злив і встановити її в будь-якому зручному місці. Проте тут є один нюанс: для того, щоб просвердлити отвір потрібні або спеціальні навички, або допомога спеціаліста. Робити це слід обережно, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд сантехніки.
Етапи монтажу кварилової ванни 170х70 (160х70 см, 170х75 см…):
Не знаєте, які габарити ванни обрати, щоб користуватися нею могли всі члени сім’ї? Оптимальний варіант — кварилові ванни 170х75 см. Цей розмір не обмежуватиме свободу рухів і підійде як для дорослих, так і для дітей.
Якщо у вас маленький санвузол, а встановити ванну хочеться, то радимо обрати кварилові ванни 160х70 см. Вони не менш зручні. До того ж ще й суттєво зекономлять простір.
Не обирайте надто вузькі моделі (менше ніж 70 см) – вони можуть бути незручними для деяких членів вашої сім’ї. Більше варіацій розмірів та фото моделей дивіться на «Керама Маркет».
Доглядати за квариловою ванною — не складно, якщо знати основні нюанси.
Чистити її потрібно не частіше 1-2 разів на тиждень. Для цього використовуйте звичайні мийні засоби (для посуду чи сантехніки), рідке мило і ганчірки чи м’які губки. Спеціалісти не радять мити конструкцію абразивними сполуками і жорсткими щітками — вони хоч і усувають складний бруд, проте можуть пошкодити саму поверхню.
Вироби з кварилу не поглинають бруд, вони не схильні до утворення відколів та тріщин, тому вичищати їх ретельно немає потреби. Якщо з часом тріщини таки з’явилися – не поспішайте звертатися до професіоналів! Просто купіть спеціальний засіб для реставрації та нанесіть його на проблемні місця. Слідкуйте за інструкцією!
Завжди змивайте піну водою та витирайте ванну до сухості після використання, а також перевіряйте чи не капає усередину конструкції рідина з крана. Через жорсткість води у більшості будинків, на її поверхні
може утворитися жовтий наліт, який складно відчистити.
Поверхню сантехніки з кварилу не можна мити засобами з хлором. Вони призначені здебільшого для чистки унітаза. Крім того, не радимо використовувати соду, інакше модель з кварилу втратить первинний вигляд і з гладкої глянцевої стане матовою. Що стосується ремонту кварилових ванн, то, залежно від рівня складності, його можна провести самостійно або покликати на допомогу фахівця.
Досі вагаєтеся з вибором? На сайті «Керама Маркет» можна знайти безліч відгуків на кварилові ванни від задоволених покупців.
Тепер ви знаєте все про сантехніку з цього матеріалу, а от купити кварилові ванни можна в інтернет-магазині «Керама Маркет». У наявності вироби різного розміру, форми та цінової категорії. Заходьте на сайт, дивіться асортимент та обирайте найкращу продукцію за відмінною ціною!